1.finále

Vypjaté finále pražské oblasti baseballu

1.finále

Naším finálovým soupeřem se jak již víte stala Kotlářka B. Vzájemně jsme se domluvili, že finálovou sérii odehrajeme na hřišti Eagles Praha, kde je možnost osvětlení. Pořadí po základní části určilo nás jako domácí tým do prvního zápasu. Jelikož se na Eagles měly hrát i zápasy o třetí místo mezi Old Boys a Fulleros, byli jsme limitování termíny pro odehrání zápasů (tyto zápasy se bohužel nakonec nehrály). Nicméně vše již bylo domluvené tak jsme první zápas odstartovali netradičně v úterý.
Jakožto domácí začínáme v poli, kde se sestava moc nemění od semifinálových bojů. Na kopec se staví Leoš. Směna začíná slibně, kdy pole zahrává 2 outy, ale poté se soupeř rozehrál a postupným nátlakem si přichází pro první bod. Náš lineup bohužel nedokáže odpovědět a rychlými třemi outy se vracíme zpět do pole. Tam se nám opět daří a nepouštíme Kotlářku ke skórování. Druhá pálka přináší sklizeň i na naší straně a postupně obsazujeme mety až srovnáváme skóre. Třetí a čtvrtý inning nepřináší změny a oba týmy sice mají snahu postupným obsazováním met skórovat, ale ani jednomu z celků se tato myšlenka nedaří dotáhnout až na domácí metu. Zvrat přichází v 5 směně, kdy si Kotlářka již prohlédla Leoše nadhozy a po sérii odpalů si přichází pro 5 bodů. Naše odpověď opět nepřichází. Stav 1:6. I přes Leošův dobrý výkon na kopci jsme nuceni střídat nadhoz a na řadu přichází Kólie od dalšího inningu.
Šestý inning Kotlářka přidává další 2 body. To už však přichází i naše pálka do hry a připisujeme také 2 body. V sedmém se Kotlářka drží zkrátka a my přidáváme další bod. Stav 4:8. V 8. inningu Kolie Kotlářku opět drží a zvrat přichází na naší straně, kdy po 2 outech na pálce sbíráme síly a jednoduchými odpaly si jdeme pro body až do vyrovnání skóre. Stav před 9 inningem 8:8. Na pálku jde opět Kotlářka a strategickými ulejvkami si obsazuje 2 mety. Přichází odpal, který stahuje jednoho z bězců. Poté přichází na řadu Kolie, který si připisuje 2x strikeout. Další 2 pálkaři bohužel dostávají metu zdarma a to znamená další bod pro Kotlářku. Další pálkař je out a jdeme do dohrávky. Úkol je jasný – minimálně vyrovnat skóre, v lepším případě obrátit. Na pálku jde Křiky- vytrval a udržel nervy na uzdě, což přináší metu zdarma. Po něm přichází Pepa, který je out z luftu. Další jde Bary, při kterém stojí štěstí a jeho odpal není zachycen shortem Kotlářky a Křiky si dobíhá pro bod. Na to přichází Steal, kterému se sice nedaří odpálit podle představ, ale jeho odpal alespoň posouvá běžce na třetí metu. Další jde Pčolda, ten dostává metu zdarma. Po něm Jerry, ale jeho odpal je zachycen na spojce a Kotlářka zahrává těsný, ale pro nás bohužel třetí out.
Zápas tedy končí 9:10 pro Kotlářku, která tak získává první bod k vítězství. Nám nezbývá nic jiného než příští zápas srovnat sérii a poté urvat rozhodující utkání.
I když je výsledek jaký je, odvedli jsme práci na výbornou a předvedli skvělý výkon. Pole bylo téměř bezchyby, nadhazovači odvedli svou práci a na pálce se také nemáme za co stydět (ikdyž by to mohlo být lepší 😀 ) i přes fyzické indispozice některých hráčů.
Příští zápas vypukne 2.10 opět na Eagles od 18:00. Neváhejte nás přijít podpořit a věřím že zažijete pěknou podívanou!!! Budeme se Těšit
Velké díky patří i fanouškům z Rakovníku, kteří dorazili na zápas.

Sestava:
Janeba-7; Pčolár-DH(9); Drha-4; Ercoli-8(1); Kučera-6; Kohutka M.-9(8); Křikava-5; Podpěra-2; Hajný-3; Pitch-Hejda

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *