1. finále Praotci RC vs. Old Boys

1. finále Praotci RC vs. Old Boys

V pondělí jsme začali finálovou sérii proti Pražským Old Boys. Věděli jsme že to nebude lehký soupeř a proto jsme se sešli v hojné sestavě, která byla téměř kompletní až na 3 hráče.

Ikdyž jsme hráli na Krči, v tomto zápase jsme nastoupili jako domácí. Na kopci se tentokrát představil v roli startujícího nadhazovače Brožák. Vstup do zápasu se Olboyům zadařil lépe a skórují hned v prvním inn., naštestí pouze jednou. Naše pálka i přes dva hity bohužel body nedotahuje. Druhý inning se už Brožák na kopci rozhýbal a dvěmi strikeouty a odpalem který pole zahrává se směrujeme opět na pálku. Tam už se nám daří lépe a jednoduchými hity obsazujeme mety a ujímáme se vedení 3:1. Třetí inning soupeř odpovídá na naší dohrávku a otáčí celý lineup a připisuje 5 bodů. Na to naše pálka odpověď nenachází a stav je tedy po 3 inn. 3:6. Do čtyrky Brožák vchází s podmínkou, že pokud budou Old Boys skórovat přijde změna na kopci, kam se chystal Leoš. Ten si však musel ještě počkat protože po rychlých třech outech jdeme zase pálit. Naše pálka bohužel nedokáže odpovědět a žádné změny skóre se nekonají. Brožák stále drží soupeře zkrátka a mírná změna skóre na naší straně přichází v 5.inn, kdy si jdeme pro bod. Stav 4:6. Šestý inning nepřináší změnu ani na jedné straně. V sedmičce se již soupeřům daří přidat bod a to znamená změnu na kopci kam jde Leoš. Za stavu dvou outů se situace zhošťuje na výbornou a třemi nadhozy končí inning a jdeme opět na pálku. To už se chopíme pálek správně a řadou hitů otáčíme skóre na naší stranu na stav 8:7. Osmý inning je opět bez bodů na obou stranách. To pro nás značí jediné.. a to že v poli musíme udržet skóre a vítězství je naše. Do posledního inningu se na kopec staví Kolie, který svou roli splnil taktéž výborně a uzavřel tak zápas do konečného stavu 8:7!

Přes ledové a větrné počasí jsme odehráli vyrovnané utkání, které bylo vyhrocené až do posledního nadhozu. I přes dnešní výhru nesmíme příští týden soupeře podcenit a nastoupit opět naplno a porvat se o výhru. Dnešní zápas sice v poli nějaké chyby přinesl, ale i tak jsme zvládli otočit skóre v náš prospěch. Na pálce jsme měli také určité rezervy, ale aspoň víme, že příště to může být lepší.

Druhé kolo se odehraje 1.10 od 18:00 opět na Krči. Případný třetí zápas pokud bude nutný se odehraje ve středu 3.10 ve stejný čas a na stejném místě.

Budeme se těšit na podporu (doufejme v lepším počasí než dnes)!

 

Sestava:

Pícha(Klatovský)-7, Drha-4, Kučera-6, Kohutka M.-3, Kohutka J.-2, Ercoli-8(1), Brož(Hejda, Bajer)-1(9), Podpěra(Hajný)-9, Křikava (Foltýn)-5

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *