1. semifinále

Baseball utkání v Roudnice

1. semifinále

V pondělí 11.9 jsme nastoupili na Krči do prvního semifinálového utkání o mistra Severozápadního přeboru.
Tabulka po základní části rozhodla jasně o našem soupeři, kterým jsou Fulleros de la Habana.
Domácích se na toto utkání sešlo víc než dost, ale naše lavička byla také nabitá..spíše co se kvality než počtu týče. O tom jsme se nicméně přesvědčili hned v prvním inningu. Jako hosté nastupujeme na pálku, kde od začátku obsazujeme mety a daří se nám hned stahovat body. Soupeř také obsazuje ale skóruje pouze jednou. Stav po prvním inningu tedy 1:4. Druhý inning se nese ve stejné režii, s jediným rozdílem, že skórujeme pouze třikrát, bohužel soupeř také. Stav 4-7. Ve třetí směně připisujeme už jen 2 body, které jsou na delší dobu naše poslední. Soupeř dobíhá pouze jednou a to znamená stav 5-9 na konci třetího inningu.
V tuto chvíli přichází zlom, který nás uplně „odzbrojil“. Po řadě hitů které jsme předváděli v prvních třech směnách, se nám horko těžko daří obsadit alespoň první metu, natož dostat soupeře trochu pod tlak. Tohoto využívá soupeř a postupným nátlakem se dostává do vedení už ve čtvrtém inningu. Stav 10-9. V pátém inningu k žádné změně nedochází, ale v šestém Fulleros opět přidávají bod. Sedmá směna nepřináší žádné změny skóre ale 8. inning si soupeř opět připisuje bod. Stav tedy 9-12 pro Fulleros. Jdeme do posledního inningu, což pro nás znamená jediné – pokud chceme vyhrát musíme udělat alespoň 3 body. První pálkař je bohužel out na první metě, druhý dostává metu zdarma. Třetí je strikeout a máme 2 outy a obsazenou pouze první metu. Přichází uspěšná krádež dvojky. Na pálce je Valda, kterému se daří odpálit krásný dvoumeťák na devítku a stáhnout tak běžce z dvojky. Další pálkař je out ze vzduchu na dvojce a to znamená konec zápasu za stavu 12-10.
V poli se za nás na kopci představuje tradičně Leo, kterému se daří soupeře držet zkrátka do 4. inningu. Poté po několika odpalech ho nahrazuje Steal. Ten drží Fulleros další dvě směny ale bohužel se mu nedaří dle jeho představ. V 7. inningu nastupuje Kolie, který už drží soupeře opět zkrátka.
I přes nějaká opravdu sporná rozhodnutí rozhodčích se bohužel musíme smířit s takovýmto výsledkem, nicméně problém je na naší straně, když jsme v druhé polovině zápasu nedokázali skórovat.
Po tomto utkání je tedy stav série 1:0 pro Fulleros. Semifinále se hraje na 2 vítězné utkání. Naším úkolem je tedy v PONDĚLÍ 18.9 V ROUDNICI srovnat sérii na 1:1 a poté se snažit obrátit v náš prospěch.
Pro domácí fanoušky je příští týden příležitost nás přijít podpořit 18.9 do Roudnice od 17:00 opět proti Fulleros.
Budeme se na Vás těšit.

Sestava:
Janeba T.-7(1,8); Pčolár-DH(7); Drha-4; Ercoli-8(1); Kučera-6; Kohutka M.-3; Křikava-5; Kohutka J.-2; Šindelář(Klatovský)-9; Pitch-Hejda

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *