1. zápas Praotci RC x Miners

1. zápas Praotci RC x Miners

Ahoj přátelé a kamarádi Praotců a RED CRAYFISH,

18.5.2020 po dlouhých peripetiích pro nás konečně začala baseballová sezóna roku 2020. Jak jsme už psali, první zápas sehráli naši muži proti Miners Kladno. Kdo nechcete dál číst a pokochat se průběhem zápasu, zápas skončil po 3 hodinách bohužel naší prohrou 11:14.

A jak to probíhalo?

Nastoupili jsme ve složení – Leoš Hejda (Lio), nadhoz; Pepa Podpěra (Pepa), catcher; Martin Kohutka (Hyena), první meta; Petr Hajný (Barrabán), dvojka; Jirka Drha (Jerry), spojka; Franta Kučera (Frankie), trojka; Ondra Chocholatý (Chochy), vnější pole (7); Lukáš Ercoli (Kólie), vnější pole (8); Honza Brož (Brožák), vnější pole (9) a jako DH (designated hitter tedy pálkař zastupující nadhazovače) nastoupil Honza Pčolár (Pčoly). Na lavičce byli připraveni k „záchraně situace“ či sbírání prvních mužských baseballových zkušeností naše mladé naděje Adam Fric (Adam), Filip Havel (Fido) a Dominik Černý (Miňa), dále ostřílený junior Ondra Bajer (Ondra) a nakonec „baseballově i věkově zkušenější“ Igor Mihalus (Igy), Pavel Šindelář (Pavlik) a Milan Toušek (Meloun), který oprášil svoje softballové znalosti a chopil se aspoň zápisu k utkání.

V první směně se do nás kladenští horníci zahryzli jak uhelný kombajn do černého uhlí. Po 5 hitech získali 4 body. Na to jsme dokázali v první směně reagovat jen 1 bodem a první směna tedy skončila 4:1 pro Kladno.

Ve druhé směně, která trvala snad hodinu, jsme pro změnu zahryzli klepítko do kladeňáků my. Po 4 hitech a krizi hostujícího nadhazovače, sérii BB-ček (met zdarma) a HB-ček (hit by pitch tj. trefený pálkař nadhozem), kdy se nám podařilo otočit na pálce celý line-up, jsme se po druhé směně ujali vedení 7:4.

V začátku třetí směny jsme po chybě ve vnitřním poli umožnili soupeři snížit na rozdíl 1 bodu, v naší dohrávce jsme ale také přidali jeden bod a třetí směna tak skončila 8:6 v náš prospěch.

Ve čtvrté směně Kladno po hitu a krádeži druhé mety dokázalo dostat běžce 1 hitem a 1 odpalem do vnějšího pole (chyceno ze vzduchu na 8) až domů, takže nás opět stáhli o jeden bod. My jsme bohužel v dohrávce nebodovali a stav po 4. směně tak byl 8:7, stále v náš prospěch.

V další směně soupeř, bohužel opět po chybě ve vnitřním poli, stáhl další bod. Dohrávka se nám nicméně povedla. Po našich 2 hitech i soupeř chyboval ve vnitřním poli a dokázali jsme dovézt domů 3 body. V týmu Kladna došlo ke střídání nadhozu. Takže jsme opět šli do vedení 11:8.

Následovala šesté směna, která, jak se později ukázalo, rozhodla o osudu utkání. Po jednom BB-čku a jednom HB-čku se podařilo soupeři zahrát perfektní ulejvku, kterou jsme nedokázali přetavit v aut a došlo k naplnění všech met. A následoval pěkný dvoumeťák na 7, kterým soupeř stáhnul 2 body, následovaný hitem na 8, kterým soupeř stáhl další 2 body. V naší dohrávce se naplno ukázala síla kladenského nadhazovače, který hezky střídal technické nadhozy s rychlými fasty a pomalejšími change-upy a 3 naši pálkaři znamenali 3 rychlé auty.

Do sedmé směny jsme tak šli za stavu 12:11 ve prospěch Kladna. V našem týmu došlo ke dvěma změnám, na dvojce Baryho nahradil Igy, Chochy se posunul na spojku a na sedmičku nastoupil Ondra. V sedmé směně soupeř po naší chybě dokázal dovézt jeden bod. K perfektnímu výkonu se v tuto chvíli „vzepjal“ Leo na nadhozu a začátek sedmé směny uzavřel dvěma SO (strike-outy), aby v osmé směně na 3 pálkaře udělal další 3 SO. Bravo! Nám se bohužel v sedmé ani osmé směně proti nadhazovači nedařilo, naše odpaly znamenaly jisté a rychlé auty na jedničce po dobrých souhrách ve vnitřním poli.

Do osmé směny nastoupil na devítku Adam, který zároveň absolvoval svůj první start na pálce v mužské soutěži. Před začátkem poslední směny jsme tak prohrávali o 2 body 13:11.

V 9. směně přidal soupeř po hezkém dvoumetrovém hitu na 8 ještě jeden bod. Před dohrávkou 9 směny jsme tedy věděli, že pokud chceme vyhrát, musíme dát aspoň 4 body. Bohužel, nepovedlo se. Po jednom odpalu do vnitřního pole soupeře podrželo vnější pole, dvěma perfektně chycenými lufty na sedmičce ukončilo náš první zápas oblastního přeboru mužů.

Konečný výsledek je tedy 14:11 ve prospěch Kladno Miners. Gratulujeme vítězům.

V dalším kole příští pondělí nás čeká SaBaT Praha, hraje se venku, tudíž jste všichni vítáni v pondělí 25.5.2020 od 18:00 na hřišti SaBaTu v Troji.

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *