2. zápas Sabat x Praotci RC

2. zápas Sabat x Praotci RC

Přinášíme Vám další reportáž, tentokrát z druhého zápasu regionálního přeboru mužů, ve kterém jsme nastoupili proti SaBaT Praha v hezkém areálu v pražské Tróji.

Naši nastoupili ve složení – Leoš Hejda – nadhoz, Pepa Podpěra – catcher, Milan Toušek – první meta, Igor Mihalus – dvojka, Jirka Křikava – trojka, Ondra Chocholatý – spojka a ve vnějším poli Martin Kohutka (levé), Lukáš Ercoli (střední) a Petr Hajný (pravé). Jako „DéHáčko“ nastoupil Honza Pčolár.

Zápas jsme začali na pálce. Hned od první směny se ukazovalo, že čelíme velmi kvalitnímu nadhazovači soupeře. Nejlepší start na pálce měl hned náš starter Barry (Petr Hajný), kterému musel nadhazovač po sérii uklizených nadhozů (do foul-ballu) hodit celkem 8 nadhozů. Bohužel (po odpalu do vnitřního pole) i tak odešel Barry poražen. Naši další dva pálkaři znamenali 2 rychlé auty na první metě. A tak jsme šli do obrany. Směnu jsme začali dobře dvěma rychlými auty po chyceném luftu (foul-ballu) na jedničce (Meloun (Milan Toušek) si zapsal první zahraný aut ve své baseballové kariéře) a následné souhře nadhoz – první meta. Následoval sice první hit soupeře, kterým trefil „díru“ mezi prvním a druhým metařem, nicméně směnu jsme zakončili chyceným luftem na devítce. První směna tedy skončila 0:0.

Ve druhé směně začal soupeř BB-čkem a Kólie (Lukáš Ercoli) se dostal na první metu. Postupně se po sérii odpalů do vnitřního pole posunul až na 3 metu. Na první metu se ještě dostal Pepíno (Pepa Podpěra), ale tím to pro nás skončilo. Jeden strike-out a chycený luft ve vnitřním poli znamenaly přechod do obrany, nedokázali jsme tak bohužel dostat Kólii domu. Škoda. V dohrávce druhé směny se do nás soupeř zakousl, zřejmě si o změně stran pustili nějakou údernou písničku, možná od Black SaBaT (vím, že se to píše jinak, ale pak by to nebylo ono – možná třeba toto: https://youtu.be/7-thChxjcVw). Po dvou chybách ve vnitřním poli zahrál soupeř hezký dvoumeťák, který znamenal zisk 2 bodů. Následovaly další 2 hity a dotažení dalších 2 body a skóre po směně tak bylo 4:0 pro „Black“ SaBaT 🙂

Ani ve třetí směně se naši pálkaři s rychlostí a přesností fastů a technikou „toček“ nedokázali srovnat a po rychlých autech jsme šli zase bránit. V poli jsme udělali změnu na dvojce, kde Igyho nahradil Jerry (Jirka Drha). Po prvním BB-čku jsme tak všechny další pálkaře vyautovali na první metě po hezkých souhrách vnitřního pole.

Čtvrtá směna z naší strany pálkařsky zase nic neznamenala. Za to soupeř přidal další 4 body, částečně po našich chybách, ale hlavně po krásném trojmeťáku, který nám neuštědřil nikdo jiný, než Křépa (Vít Křepinský), soupeřův nadhazovač. Takže „hezkých“ 8:0…

Pátá směna, bohužel skoro kopie naší čtvrté, jen Jerry se naším třetím hitem v zápase dostal na metu, ale to bylo zase všechno. Nebudu to asi dál prodlužovat, v dohrávce páté směny jsme dostali, tentokrát již jen po hitech (chyb jsme se už vyvarovali), další 2 body. Naše další pálka (6. směna) = opět „zero hit“, soupeř 1 bod = 11:0. Aspoň poznamenám, že si v poli odbyli svoji premiéru naši „junioři“ Fido (Filip Havel) a Miňa (Dominik Černý), přičemž se i oba setkali s míčem a měli tak opravdu aktivní první účast v mužské soutěži.

Konečně sedmá směna, pálka nám zase nepřišla. Nevíte, kam ta mrška mohla jít? Asi se šla podívat do ZOO na Richarda a jeho kukuč. Takže sečteno, podtrženo – 11:0 pro SaBaT, naprosto zaslouženě.

Gratulujeme vítězům, my jdeme potrénovat, ať nám to příště s těma „dřevama“ jde trochu líp. Baseballu ZDAR

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *