3.finále Praotci RC vs. Old Boys

3.finále Praotci RC vs. Old Boys

V pondělí 8.10 jsme se opět sešli na Krči abychom odehráli rozhodující zápas finálové série mezi Red Crayfish a Old Boys. Po posledním zápase, který se nám nevydařil jsme věděli že musíme od začátku hrát naplno a rozhodně nic nepodcenit.

Tentokrát jsme začali jako domácí v poli, kde jsme udělali změnu na kopci a začali Leošem. Ačkoliv nechal soupeře odpálit a obsadit metu dokázali jsme udržet inning bez bodu. První pálkař jde na BB a hned potom je stažen až domů odpalem Jerryho. Další pálkaři jsou sice out na první metě, ale tímto jsme otevřeli skore hned od začátku. Druhý inning Leoš nepouští soupeře ke slovu dá se říct vůbec a po třech pálkařích jdeme zas pálit. To už však naše pálka také neni tak oslnivá a ikdyž obsazujeme metu, tak se nám nedaří stáhnout bod. Ve třetím inningu se již soupeři začíná otáčet lineup a nachází recept na Leošovy nadhozy a postupným nátlakem stahují 4 body. Naše pálka opět nenachází odpověď a i přes 2 obsazené mety odcházíme s nulou. Skóre po 3. inn 1:4. Do čtyřky přichází střídání na kopci, kam se tentokrát jako druhý staví Kolie. Začíná strikeoutem a směna pokračuje rychlými dvěma outy na jedničce a jdeme pálit. Bohužel ani tato směna nepřináší změnu. Kolie na kopci soupeře drží stále s nulou. Na to se začíná probírat naše pálka a konečně prolamujeme soupeřův nadhoz Haubu, který nás držel v každém zápase zkrátka. Řadou hitů točíme celý lineup a otáčíme skóre na 8:4 a ujímáme se vedení. Bohužel ne na dlouhou dobu. Šestý inning se soupeř chytá už i na Kolii, respektive dostávají 3BB v řadě a poté pár hity stahují 4 body a srovnávají skóre na 8:8. Naše pálka opět jako by nebyla a po třech pálkařích jdeme do pole. Sedmý inning přináší opět změnu na kopci, kam se na závěr staví Brožák. Začíná dvěma strikeouty a flyoutem v zadním poli a jdeme opět pálit. Sice se nám daří obsadit mety, ale odcházíme s plně obsazenými metami a žádným bodem. Brožák na kopci Old Boye drží a nepouští vůbec na metu. Naše dohrávka na pálce má podobný scénář jako v předchozím inningu. Obsazené mety a žádný doběh. Jdeme do posledního inningu za stále vyrovnaného skóre 8:8 a víme že nezbývá nic jiného než udržet a pak udělat alespoň jeden bod. Bohužel o tomto scénáři si můzeme nechat jen zdát. Old Boys pálí řadu hitů po sobě a obrací tak skóre na svoji stranu. Stahují 4 body a my jdeme na pálku s nelehkým úkolem. Bohužel ale s dvěma outy na jedničce a jednim strikeoutem se žádné zázraky čekat nedají. Zápas končí za stavu 8:12 a to znamená jediné, že se musíme opět spokojit s druhou příčkou a Old Boyům popřát k vítězství.

K tomuto zápasu lze jen říci, že pokud by jsme pálili ve všech směnách a stahovali body postupně a nenechávali obsazené mety, tak by výsledek mohl vypadat uplně jinak. Smutné je, že jsme dokázali skórovat pouze v prvním a pátém inningu jinak jsme byli na pálce uplně mrtví. Každopádně jsme odehráli vyrovnaný zápas, který byl napínavý do posledních chvil, ve kterých jsme nedokázali řádně zabrat. Nicméně celá finálová série byla napjatá, až na druhý zápas, který se nám vymkl z rukou a skončil rozdílem.

I přesto, že jsme obsadili druhou příčku byla tato sezóna opět plná zajímavých a vyrovnaných zápasů. Věřím že jsme si ji všichni užili a ta následující bude jen o to lepší. Na to, že hrajeme „pouze oblast“ je vidět že úroveň této soutěže jde nahoru a síly jednotlivých týmů se vyrovnávají a o to pak jsou zápasy zajímavější! Pro tento rok je to vše, kde jsme se mohli ukázat a budeme se těšit na příští sezónu ve které nás podpoříte a doufejme že se dočkáme i lepšího umístění.

 

Sestava:

Pícha(Foltýn)-7(5), Drha-4, Pčolár-DH(7), Kohutka M.-3, Ercoli-8(1), Kučera-6, Kohutka J.-2, Brož-5(1), Podpěra(Hajný)-9, Pitch- Hejda

Bench- Křikava, Šindelář, Bajer, Klatovský

 

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *