3. zápas Céčko X Praotci RC

3. zápas Céčko X Praotci RC

Ahoj eRCéčkaři a Praotci,

jako další ze série reportáží Vám přinášíme článek z pondělního zápasu regionálního přeboru mužů, kde se naše „Á-čko“ střetlo s „Céčkem Praha“. Jednalo se o zápas týmů, které dosud v soutěži nedokázali zvítězit a tomu také odpovídal celkový náboj zápasu a napětí až konce. Takže se určitě máte na co těšit.

Začněme ale od začátku. Naši muži nastoupili v sestavě – Honza „Brožák“ Brož (nadhoz), Honza „Pčoly“ Pčolár (catcher), Martin „Hyen“ Kohutka (jednička), Petr „Barabán“ Hajný (dvojka), Ondra „Chochy“ Chocholatý (spojka), Jirka „Křiky“ Křikava (trojka) a vnější pole Leoš „Lio“ Hejda (7), Lukáš „Kólie“ Ercoli (8), Milan „Meloun“ Toušek (9). Jako „DéHáčko“ nastoupil Jirka „Jerry“ Drha. Na střídání byli připraveni Franta „Frankie“ Kučera, Ondra Bajer, Adam Fric a Filip „Fido“ Havel.

Protože jsme byli hosté, začínali jsme na pálce. Po rychlých dvou autech po souhrách vnitřního pole jsme hned při prvním startu zabrali a sérií 4 odpalů, které prošli vnitřním až do vnějšího pole, jsme se ujali vedení 2:0. Ale v první směně zabral hned i soupeř. Po třech hitech do vnějšího a jednom „erroru“ ve vnitřním poli šli do vedení 4:0. Zároveň se ale přesvědčili, že Kólie má v ruce dynamit a není radno běhat při odpalu do vnějšího ze druhé mety až domů. Takže po první směně prohráváme 4:2.

Ve druhé směně jsme body nepřidali, i když některé odpaly si zasloužily uspět, ale vnitřní i vnější pole soupeře si zasloužilo potlesk za perfektní obrannou hru. V dohrávce dvojky soupeř přidal jeden bod, stav se tedy posunul na 5:2 pro Céčko. U nás na kopci bohužel kvůli zdravotní indispozici vystřídal „Lio“ „Brožáka“, Bary se tak posunul do vnějšího na 7 a Jerry šel na druhou metu.

Ve třetí směně se nám podařilo na dva auty zahrát 2 body. Škoda pěkného odpalu Melouna (se dvěma obsazenýma metama) do vnějšího pole, kde se perfektním zákrokem předvedla soupeřova devítka, která dokázala v plném běhu zákrokem přes hlavu míč zkrotit a chytit ze vzduchu. Céčku se podařilo uhrát jeden bod. Stav se tedy vyvíjel 6:4 pro Céčko.

Ve čtvrté směně začátek našeho line-upu zabral a po Chochyho odpalu na 8 (sice chycený ze vzduchu, ale s 1 RBI) a Jerryho dvoumeťáku jsme dovezli celkem 3 body. Soupeř nám to ale vrátit stejnou mincí a taky uhrál 3 body, takže rozdíl o 2 pořád trval – 9:7.

Do páté směny nahradil Křikyho na trojce Frankie. Pátá směna byla bezzubá z obou stran. Stejně tak i šestá. Do ní vystřídal zraněného Melouna (natažený stehenní sval) Ondra.

V sedmé směně se nám povedly odpaly Leoše, Pčolyho (dvoumeťák) a Hyenky a dokázali jsme tak dva body dotáhnout domů. Ale jako přes kopírák dotáhli 2 body i „céčkaři“. Stav tedy 11:9.

Jak se správně říká, zápas začíná v sedmé směně. Pro nás se začal lámat v osmé. Podařilo se nám dotáhnout perfektně hrajícího Jerryho (který se z do té doby pěti startů na pálce dostal 4x na metu a získal 2 body) a stáhnout rozdíl na jeden bod. Soupeř v osmé směně po 2 chycených line-drivech a jednom fly-ballu do vnějšího neuhrál ani bod. Takže do deváté jsme šli za stavu 11:10 pro Céčko.

A protože do deváté jsme šli se začátkem line-upu, podařilo se nám po dvou BB-čkách soupeře tyto dva body dotáhnout domů a šli jsme tedy do vedení 12:11. Teď bylo již jen potřeba udržet soupeře bez bodu. A co myslíte? Povedlo se?

Povedlo. Nejprve nám sice Lio přidělal trochu vrásek na čele, když došlo k udělení mety zdarma za trefení pálkaře. Ale možná to byl účel. Druhý pálkař lineupu soupeře totiž odpálil sice silně, ale přímo na Jerryho na dvojce. Všichni věděli, že je šance zahrát double (pro laiky, dva auty na jednu rozehru). A teď reportážně – Jerry zpracovává míč, hází na druhou metu, kde už je připravený Chochy, Chochy bezpečně zpracovává a šlape dvojku, první aut, hned bere míč a bočákem hází směrem k jedničce. Letí to trochu nahoru, ale tam se zjevuje rukavice Hyenky a míč na jedničce trochu se štěstím chytá, o pár milisekund dřív, než se běžec dotýká mety. Takže důležitý zahraný „dabl“. A stačí už jen jeden aut. Ale „céčkaři“ to nezvdávají. Hned dalšímu pálkaři se podaří pěkný odpal po zemi mezi osmičku a devítku. Kouč na první metě posílá běžce hned na dva. Ale to se přepočítal. Zapomněl na náš „dynamit“ na osmičce. Kólie sbírá míč a přesně hází směr druhá meta, kde Chochy bezpečně tečuje běžce ještě před dosažením dvojky, což znamená třetí aut.

Konec zápasu, radost na straně Red Crayfish a první letošní soutěžní vítězství pro naše barvy. Výsledek 12:11. Uff, byly to pěkné nervy.

Tak se těšte na příští týden – v pondělí hrajeme doma (v Roudnici) proti Tempu. Držte palce. A nebo se přijeďte podívat, ať to máte z první. eRCé ZDAR.

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *