Co se děje v zimě – ŽÁCI

Žáci v zimě

Co se děje v zimě – ŽÁCI

Po skončení loňské sezony jsme si dali na měsíc od baseballu pauzu, abychom načerpali sílu do přípravy na tu nadcházející. Letos budeme končit s coachballem a začneme hrát také malý baseball – s vlastním hráčem na nadhozu na hřišti žákovských rozměrů.
Od prosince tedy pilně trénujeme každé úterý v tělocvičně. Čtvrtky jsme až do konce ledna trávili v pálkařském tunelu. Od jarních prázdnin se společně scházíme k debatám nad ukázkami ze hry, baseballovými zákroky, vysvětlováním pravidel a různých herních návyků, dovedností a strategií.
Mezitím jsme se také vydali do Berouna, vyzkoušet si hru s nadhazovačem, abychom zjistili, co všechno musíme zlepšit. Skoro dvouhodinový zápas nám odhalil ještě mnoho nedostatků, na kterých teď musíme zamakat.
Někteří hráči se účastní série zimních halových turnajů v coachballu pořádanou ČSA pod hlavičkou Little League. Turnaje se hrají zhruba v měsíčním intervalu a 18.3. naše zástupce čeká poslední z nich. Zápas je nejlepší trénink, takže za mě skvělý počin a intenzivní herní vyžití přes celou zimu.
No a potom už snad konečně budeme moct vyběhnout ven na hřiště a zúročit naši přípravu.
Těšíme se na Vás a rádi mezi sebou přivítáme další hráče.

Aleš Karpíšek, vedoucí mládeže
PBC Praotci

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *