Coachball v Chomutově

Coachball v Chomutově

U11 Praotci Roudnice na startu ligy Coachballu

V sobotu 21.4. se mladí Praotci zúčastnili 1.turnaje ligy Coachballu divize sever v Chomutově. Čekalo nás 6 zápasů se spoustou nových soupeřů, s kterými se v baseballové soutěži neutkáme.

Do prvního utkání nastupujeme proti Painbusters Most. Jsme po ránu asi ještě trošku ztuhlí a na pálce ani v obraně se nám moc nedaří. V první směně nabízíme soupeři jednoduché auty a ten příležitosti využívá. My naopak nepřesnostmi v obraně dovolujeme soupeři skórovat. V další směně se nám už daří zabodovat a ve třetí směně jsme již zahřátí na provozní teplotu, ale to už jsme soupeři dovolili 7 bodů a my máme o 2 méně. Obrat se nekoná.

V dalším zápase se střetáváme s Joudrs Royal. Dostáváme se do pohody na pálce a kontrolujeme zápas. Několikabodový náskok nás uklidní i v obraně, hrajeme bez větších chyb a nedovolujeme soupeři myslet na obrat.

Opět špatná pálka v první směně a nepřesnosti v rozehrách umožňují soupeři v následujícím utkání vedení 4:3 před dohrávkou zápasu. Na pálce po předchozím zápase chceme moc. Na poslední chvíli naštěstí začneme trefovat nadhozy pořádně a prolamujeme obranu silných Patriots z Liberce, pozdějšího vítěze turnaje, a otáčíme v dohrávce vzájemný zápas.

Souhra v obraně funguje, proti Beavers Chomutov sice máme ještě jednu krušnou směnu, ve které nedokážeme zahrát jednoduché auty, ale na pálce vše doháníme. Od teď náš útok často končí maximálním počtem oběhů ve směně se spoustou vícemetových odpalů a dokonce i jedním Inside Park HR v podání nejmladšího hráče sestavy. Zápas proti Joudrs Grey nabízí podobný obraz hry, jenom se vyvarujeme té slabé směny v obraně a přesvědčivě vítězíme.

Na závěr nás čekají Eagles Green Rollers; turnaj skvěle vygradoval a do posledních zápasů na obou hřištích nastupují týmy s jedinou porážkou. Kdo vyhraje, může myslet na vítězství v celém turnaji. Bohužel naše pálka opět nabízí soupeři jednoduché auty, a až ve třetí směně se konečně vracíme k našim předchozím pálkařským výkonům a daří se 4x skórovat – jdeme o bod do vedení. Následující 2 půlsměny jsou obrany bezchybné, a tak jdeme bránit hubený náskok v dohrávce zápasu. Nedaří se nám zahrát aut a necháváme si obsadit metu soupeřem, pak zahrajeme aut na 1. metě s posunem běžce, opět drobná chyba v souhře a máme 1-3 obsazenou. Zahrajeme druhý aut na domácí metě a k vítězství nám stačí vyautovat pálkaře. Soupeř ale odpovídá odpalem hluboko do zadního pole a vítězí.

Odjížděli jsme s cílem zlepšit hru v obraně a získat zpět sebevědomí na pálce. Obojí se myslím podařilo. Výsledkem jsou 2 porážky v celém turnaji a celkově 4.místo díky prohranému vzájemnému zápasu. Může nás těšit skalp vítěze turnaje. Tak teď už to jen všechno přenést o nastávající prodloužený víkend do našeho baseballového snažení. Čeká nás náročný program – baseballová utkání v Rakovníku a na Joudrs.

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *