Kvalifikace Senior League

Kvalifikace Senior League

Minulý víkend v Roudnici proběhla národní kvalifikace Senior League jejíž vítěz se zůčastní turnaje v Itálii. Do Roudnice dorazily týmy z regionu Jih, Východ, Severovýchod a Severozápad.

Tým Jihu byl na hřišti už v pátek v podvečer a proběhl lehký trénink. Samotný turnaj začínal v sobotu dopoledne od 9:00 prvním zápasem mezi Jihem a Severozápadem. K vidění byl vyrovnaný zápas, který nakonec vítězí region Jih za stavu 9:7. V druhém utkání se proti sobě postavily týmy Severovýchodu a Východu. V tomto utkání byl výsledek docela jednoznačně pro Východ a zápas končí za stavu 5:13. V odpoledních hodinách přichází na řadu boj o prvního finalistu. Utkali se mezi sebou vítězové předchozích zápasů a to tedy Jih proti Východu. Tým Jihu pokračuje ve vítězné vlně z rána a zajišťuje si tak postup do finále výsledkem 11:5. V podvečer se proti sobě staví poražení z ranních zápasů tzn. Severozápad proti Severovýchodu. Tým Severozápadu vítězí jednoznačně 16:1 a tím končí účast Severovýchodních v turnaji.

V neděli ráno přichází na řadu zápas o druhého finalistu. Zde se proti sobě staví Východ a Severozápad. Výsledek 2:8 mluví o jasné převaze Severozápadu. Je již dané, že v závěru se proti sobě opět postaví tým Jihu a Severozápadu jako v úvodu turnaje. Zde je k vidění opět vyrovnané utkání až do posledních chvil. Narozdíl od předešlých zápasů se nehrálo finále na 120min+ dohrávka, ale na 9 inn. jako běžný zápas. Po 9 směnách si zápas vyžádá extra inning ve kterém se tým Severozápadu ujme vedení 9:12, kdežto dohrávka zápasu patří Jihu. Naplní si všechny mety a grandslam homerunem rozhodují zápas a stávají se tak vítězi turnaje. Skóre 13:12.

Jsme vděčni ČBA za možnost uskutečnit v našem areálu takovýto turnaj. Bylo k vidění mnoho zajímavých herních situací, zejména závěrečný homerun, který rozhodl zápas. Vítězi byla předána vlajka, s kterou vyrazí reprezentovat do Itálie. Věřím že si fanoušci, včetně nás, zápasy užili naplno a strávili tak příjemný víkend.

Budeme se těšit při další turnajové příležitosti.

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *