Malá liga na Roudnicku

Malá liga na Roudnicku

Po více než roce čekání kvůli epidemiologickým omezením se v blízké době podaří Roudnici jako prvnímu regionu spustit projekt Malé Ligy. Díky aktivitě baseballového klubu Praotci Roudnice se podařilo zapojit do prvního ročníku Malé Ligy hned tři školy: ZŠ TGM Štětí, ZŠ Hoštka a ZŠ Smart v Roudnici nad Labem.

Region Severozápad nyní plánuje termíny ukázkových hodin tělocviku spolu s předáním pravidel školního baseballu a pravidel Malé Ligy. Jakmile se projekt ve výše uvedených školách spustí, naplánujeme s učiteli TV pravidelné tréninky jako příprava na první turnaje, které se uskuteční v rámci jednotlivých škol. Vyvrcholením prvního ročníku bude závěrečný turnaj „All Star“ týmů zapojených škol, který se před skončením školního roku uskuteční v baseballovém areálu Praotců Roudnice.

Jsme velice potěšeni pozitivním přístupem zapojených škol a pevně věříme, že se v Roudnici a okolí podaří nastartovat dlouhotrvající školní projekt, který zvýší povědomí o baseballu mezi mládeží v Roudnici a okolí. A třeba tento projekt pomůže ke vzniku školního, anebo sportovního klubu se zaměřením na baseball v okolí Roudnice nad Labem.

Roudnicko však není jediným regionem, kam se snažíme dostat Malou Ligu. Dalšími regiony jsou Ústí nad Labem a Polabí reprezentující Sadskou a Velký Osek. O postupném rozšiřování projektu Malé Ligy Vás budeme i nadále informovat na těchto stránkách projektu.

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *