Muži zápasy s Old Boys a Kotlářkou B

Muži zápasy s Old Boys a Kotlářkou B

V uplynulém týdnu čekaly muže hned 2 zápasy. V pondělí dohrávka odloženého utkání s Old Boys a ve středu Kotlářka B.

Jelikož oba zápasy byly venkovní, tak v pondělí jsme vyrazili na Krč. Po výhře z minulého týdne jsme čekali že nám Old Boys budou chtít vrátit úder, proto jsme tomuto zápasu dali větší prioritu. I přesto jsme se však sešli pouze s dvěmi hráči na střídání. Jako hosté začínáme na pálce. Old Boys také nic nepodcenili a na kopec povolali J.Drábka. Od začátku je vidět snaha po výhře, kdy otvíráme zápas dvoumetovým hitem. To se však mění, když přichází dva outy v poli, ale pak se nám daří dalším dvoumetákem stáhnout bod. Na kopec se za nás staví Leoš, který se minulý týden osvědčil, když soupeře nepustil pořádně „ke slovu“. Bohužel tento scénář se tentokrá neopakuje a Old Boys se na jeho nadhozy připravili lépe. Po řadě hitů a nějakých chyb v poli se ujímají vedení po 1 inn. 10:1. Naše pálka je rychlá, když se po třech pálkařích vracíme zpět do pole. Tentokrát se už i soupeřova pálka zastavila a Leoš si píše dva strikeouty a pole zahrává třetí out. Naše pálka opět změnu skóre nepřináší. Soupeř v třetím inningu přidává další dva body a stav je tedy 13:1. Je nám jasné, že pokud nepřijde odpověď je pro nás zápas ztracen. Tento impuls nás nabudil a jednoduchými hity donutíme soupeře střídat nadhoz a postupně tak snižujeme skóre na 12:11. Do pole jdeme ve stále stejné sestavě a Leoš drží na kopci dohrávku 4.inn bez změny skóre. Další pálka z naší strany ovšem nepřináší žádné změny. Soupeř obsazuje mety na BB a naše chyby, což nás vede také ke změně na kopci. Tam se staví J.Brož. Ten soupeře přibrzdí, ale bohužel z obsazených met běžci skórují a stav je tedy 17:11. Naše pálka opět žádné změny nepřináší až do 7 inn. kdy připisujeme 3 body. Soupeř skóruje v 6.inn ještě dvakrát a v sedmém je Honza drží bez bodu. Stav 19:14 po 7 směnách. Do 8 inn. jdeme s cílem přidat další body a snížit tak bodový rozdíl. To se nám daří, ale bohužel přidáváme jen 4 body. Soupeř si body nepřipisuje a jdeme tedy do dohrávky. Ta nám nepřináší žádný bod a to znamená konec zápasu za stavu 19:18 v prospěch Old Boys.

I přesto jak děsivé bylo skóre na začátku jsme se dokázali pozvednout a vrátit zpět do zápasu. Bohužel v závěru jsme neměli dost sil se dostat do vedení, ale i přesto jsme odehráli pěkný zápas. To nás stálo dost sil, když po téměř 3,5 hod. a 9 odehraných směnách jsme si vybili oba nadhazovače na středeční zápas.

Sestava:

Pčolár-DH(8), Janeba T.-9, Drha-4, Kohutka M.-3, Kohutka J.-2, Kučera-6, Brož-8(1), Křikava-5, Podpěra(Šindelář)-7, Pitch-Hejda

 

Ze středečního zápasu jsme měli lehké obavy, hlavně co se týkalo nadhozu. Leoš nemohl vůbec a Brožák měl za sebou pondělní zápas. V záloze byl M.Kohutka a L.Ercoli, který se nakonec zápasu nezůčastnil kvůli zranění nohy. Jelikož jsme nechtěli zápas odkládat, poskládali jsme sestavu trochu netradičně a vyrazili na Kotlářku s pocitem outsiderů, což bylo nakonec vyvráceno.

Opět jako hostující tým začínáme na pálce, kde po rychlých třech outem jdem do pole. Kotlářka začíná na kopci s Králem, kterého známe z loňského finále. Za nás jde na kopec Brožák. Ten pokračuje ve svém skvělém výkonu z pondělí a nepouští soupeře do větších akcí. Druhý inning zaznamenáváme první bod. Brožák pokračuje opět výborně na kopci bez bodu. Do třetího inningu soupeř střídá na kopci, což je pro nás impuls a přidáváme 5 bodů. Kotlářka se pálkařsky stále nemůže prosadit. Čtvrtý inning je na obou stranách bez změny skóre. V pátém inn. si připisujem další bod a Kotlářka stále s nulou. Šestý inning se skóre opět nemění na obou stranách. V sedmičce přidáváme další bod a zvyšujeme tak na 0:8. Snaha byla dosáhnout rozdílu a ukončit tak zápas, ale to se bohužel nepodařilo. V 8 inn. přidáváme další 2 body a máme vidinu konce zápasu, když přichází změna skóre i na soupeřově straně a připisují si také 2 body. To bohužel ruší bodový rozdíl a jdeme tak do 9. směny. Přidáváme bod a soupeř již neskóruje a tím končí zápas v náš prospěch 2:11.

I přes to jaké jsme měli obavy před zápasem, jsme dokázali vyhrát. Velký podíl na tom měl Brožák na kopci, který předvedl neskutečný výkon a odházel celý zápas. Zřejmě mu pondělní rozcvička pomohla :). Pondělní prohra nás sice mrzí, ale tímto máme s oběma soupeři odehrané obě utkání a skóre 1:1 na zápasy v obou případech. Ujistili jsme si tak průběžnou třetí příčku v tabulce. Po tomto těžkém týdnu nás příští středu čeká další tězké utkání s Fulleros, kterým budeme chtít vrátit prohru z Prahy. Začínáme v 18:00 v Roudnici!!

Sestava:

Pícha-8, Pčolár-6, Janeba-4, Kohutka M.-3, Kohutka J.-2, Podpěra (Bajer)-7, Brož-1, Křikava-5, Klatovský-9

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *