Ohlédnutí za sezónou 2017 – ŽÁCI

Žáci v roce 2017

Ohlédnutí za sezónou 2017 – ŽÁCI

Do sezóny 2017 jsme naskočili bohužel v takovém počtu, který nám nedovoloval žákovský tým přihlásit do standardní dlouhodobé soutěže. Nevzdali jsme se, a dál pilně trénovali a lákali nové hráče do našeho klubu. Naši žáci mezitím nastupovali v přeboru a Interlize v barvách týmu SaBaT Praha a určitě nebyli jenom do počtu… Tímto za to „sabaťákům“ děkuji.
Na konci jarní části jsme již dokázali postavit kompletní tým Praotců a hned jsme si vyzkoušeli vše na ostro. V rámci oslav 25. výročí založení klubu jsme sehráli přátelské dvojutkání s tradičním soupeřem z Rakovníka. Výsledek pro nás nebyl podstatný, chtěli jsme si to jenom pořádně užít. O to víc nás potěšila vyrovnaná hra a dva napínavé zápasy, ve kterých jsme se nakonec spravedlivě podělili o vítězství. Oba týmy při výhře dokázaly otočit výsledek až v dohrávce poslední směny, což ukazuje na velkou motivaci a vůli obou mužstev. Na konci prázdnin hráči nominovaní na mistrovství ČR v barvách SaBaTu odjeli do Prahy na soustředění před turnajem. Nástup do školy a hned první školní víkend vrchol sezony pro našich 5 zástupců. Po skvělých výkonech jsme obstáli i proti špičkovým týmům z Brna, a přestože jsme první den prohráli oba zápasy, sportovní úroveň byla opravdu vysoká. Druhý den turnaje jsme se dokázali prosadit nejen sportovně ale i výsledkově. Ještě jedna smolná prohra o bod s pražskou Kotlářkou nás sice odsoudila k boji o 13. místo, ale dali jsme se do kupy a další zápas výhráli. Nakonec jsme obsadili 14. místo, ale s turnajem jsme se loučili vítězstvím.
Do konce podzimní části samostatný tým Praotců odehrál ještě 2 turnaje – v Berouně a na pražských Joudrs. Turnaj v Berouně se nám povedl sportovně i výsledkově. Během turnaje jsme prohráli pouze utkání s Kladnem o bod, ale los turnaje byl nemilosrdný – 3.místo. Závěr sezóny na Joudrs už byl podstatně náročnější, polovina mužstev byla mnohem zkušenějších než my. Asi škoda, že před zápasem, který se po turnaji ukázal jako klíčový v boji o 3.místo, jsme odehráli nejméně povedený zápas proti nejlepšímu a nejzkušenějšímu soupeři. Prohra byla opravdu drtivá, dokonce s nulou. Z tohoto přídělu jsme se v dalším zápase oklepali příliš pozdě a utkání jsme dokázali už pouze zdramatizovat. Prohra o jeden bod, ale po boji. Nakonec z toho byla nepopulární bramborová medaile v konkurenci šesti týmů, ale nutno podotknout, že se jednalo již o turnaj vyšší věkové kategorie, do které míříme až letos.
Tím jsme úspěšně ukončili sezónu 2017, ve které se nám podařilo doplnit tým tak, že pro sezónu 2018 jsme žákům kategorie U11 přihlásili rovnou 2 dlouhodobé soutěže. Těšíme se, že se v příští sezóně představíme na domácím hřišti a věřím, že si najdete cestu na baseballové hřiště (u plaveckého bazénu) ať už jako fanoušci nebo třeba jako noví hráči.

Aleš Karpíšek
trenér mládeže

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *