Remíza v Lounech

Baseball Praotci roudnice hrají v Lounech

Remíza v Lounech

Ve středu jsme odehráli druhé utkání s Louny. V rozpisu byl zápas původně plánován na pondělí, ale jelikož jsou Louny docela z ruky a nedali jsme dohromady dost lidí, musel se zápas odehrát ve středu, kdy už byl dugout o něco silnější, ikdyž částečně oslaben zraněnou Kolií a Pepou s nataženým stehnem a Barym s namoženou achylovkou. To nás však od ničeho neodrazovalo (spíše zraněné kluky) a nastoupili jsme do zápasu s co nejlepším nasazením.
Louny jako domácí začínají v poli na kopci s Růžkem, který nás nenechává moc prosadit na pálce a pro Lounskou obranu jsou to rychlé 3 jednoduché outy a jdou pálit. Za nás na kopec nastupuje klasicky Leo, ale bohužel zrovna asi nemá svůj den a pouští soupeře na mety BBčky. Nic nemůžeme podcenit, proto přichází střídání nadhozu, hned po 4 pálkařích a na kopec jde opět Chochy. Tomu se už vede lépe a drží soupeře trochu zkrátka, nicméně po 1 inn je stav zápasu 0-4 pro domácí. Naše odpověď (alespoň částečná) přichází ve 2 inn, kdy se nám daří pálit, nebo se BBčky dostávat na mety a postupně stahovat body. Po 2 inn stav 5-3 stále pro domácí.
Zvrat přichází ve 3 inn, kde pokračujeme v pálení a stahujeme domů další 3 body. Soupeři se tentokrát bodovat nedaří a to znamená stav 5-6 v náš prospěch. Žně pokračují i ve 4 inn, dobíháme pro další 2 body a Chochy drží Lounské pálkaře stále zkrátka na kopci. Po 4 inn je tedy stav 5-8 stále v náš prospěch.
V 5 inn se prakticky žádné změny nekonají, oba celky udělají rychlé 3 outy a střídá se. Jediná změna je na kopci soupeře, kdy Růžká střídá Pobuda. Před začátkem 6 inn se manažeři obou týmů domlouvají s rozhodčím na posledním inn, protože venku se začíná stmívat a přestávají být podmínky pro hru.
Pro nás to znamená jediné, v nejlepším případě přidat ještě nějaké body a v poli zahrát bezchybně. Tato strategie se ovšem vymyká kontrole a pálce předvádíme rychlé 3 outy. V poli je to o poznání horší, soupeři se dostávají na mety a přichází začátek lineupu, který pálí míče se kterými si nevíme rady. Za stavu 6-8 2 outů a obsazené 2 a 3 mety přichází error v levém poli a skóre je vyrovnané. Dále pokračujeme posledním outem a zápas tak končí opět remízou 8-8 na konci 6 inn.
V závěru si troufám říci, že jsme tento zápas měli vyhrát, ale bohužel jsme fatálními errory jak v poli dovolili soupeři skórovat, tak při baserunningu nechali na metách plno bodů. Velké díky patří Chochymu (i všem zraněným kteří do toho šli ..), který na kopci opět nezklamal a dokázal nahradit Leoše, který neměl svůj den.
Do konce sezóny nám zbývají už jen 2 odložené zápasy s Tempem B a C. O termínech se stále jedná, ale předbězně jsou již vypsané na stránkách (baseball.cz).
Sestava- Pícha 8, Podpěra (Kohutka J.) 2, Kohutka M. 9 (6), Drha 4, Chocholatý 6(1), Ercoli 5, Pčolár 7, Hajný 3(9), Hejda (Charvát) 1 (3).

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *