Rookie Ball U9

Rookie Ball U9

V sobotu 23.4.2022 byl zahájen letošní ročník Rookie Ballu pro kategorii U9. Týmy byly rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina odehrála svůj turnaj v Havlíčkově Brodě a druhá v Pardubicích.Náš tým Praotci Roudnice byl ve skupině, která odehrála svůj turnaj v pěkném areálu v Krtkově aréně v Pardubicích. Našimi soupeři byly týmy Beavers Chomutov, Pasos Pardubice, Joudrs Grey a Lobkovice. V našem týmu bylo 5 zkušených borců, kteří zažili úspěšné vystoupení Praotců na finálovém turnaji v Rookie Ballu v roce 2021 a 7 nováčků. Pro některé to byl úplně první turnaj v životě. Spoléhali jsme na zkušené borce Nika, Lukyho, Ondru, Haničku a Tomíka, ale byli jsme plni očekávání, co předvedou nováčci David, Tomáš, Zdenda, Óňa, Šárka, Oli a Erik.Hned na úvod jsme měli velmi těžkého soupeře, a jak se později ukázalo nejlepší tým turnaje, Beavers Chomutov. S Chomutovem jsme sehráli velmi vyrovnanou partii a doplatili jsme tak trochu na nezkušenost, ale hlavně na slabší pálku u opor, které měly celý tým držet. Prohráli jsme 12:14. Chybělo opravdu málo.Pak přišlo na řadu utkání s domácími Pasos, kterým jsme chtěli oplatit porážku ze semifinále Rookie Ballu z loňského roku. Vstup do utkání se nám povedl nad očekávání. Po dvou směnách jsme vedli 10:0. Pak se ale něco stalo. Možná to bylo podcenění nebo nezkušenost, ale začali jsme kupit zbytečné chyby. Ve zbytku utkání jsme uhráli už jen 1 bod a soupeř jich udělal 13. Tahle prohra hodně mrzela. Ale bylo potřeba zvednout hlavu a jít do dalších zápasů. Byli jsme odhodlaní další dvě utkání neprohrát.V zápase s Joudrs Grey jsme dominovali a nepřipustili drama z minulého zápasu. Podstatně se zlepšila pálka a hráči začali hrát to, co jsme od nich očekávali. Pohodlně jsme zvítězili 17:10 a začali se chystat na zápas a Lobkovicemi.Tým Lobkovic byl sice považován za nejslabší tým ze skupiny, ale je třeba dodat, že se tento tým proti loňskému roku hodně zlepšil. Od začátku zápasu jsme si udržovali náskok, a i když nás pořád v hlavě strašil kolaps z utkání s Pasos, utkání jsme dovedli k vítězství 15:14. Utkání bylo ukončeno ještě před naší dohrávkou.Ačkoliv se na turnajích základních skupin v Rookie Ballu nevyhlašuje pořadí, tak jsme podle výsledků skončili na 3. místě z pěti týmů.Je potřeba děti opravdu pochválit. Snažily se plnit záměry trenérů, jak jen to šlo. Samozřejmě byla znát herní nevyzrálost, ale to se bude s přibývajícím počtem odehraných zápasů zlepšovat. Každý hráč z týmu měl minimálně jeden doběh. Každý hráč měl svůj hvězdný okamžik, ať už to byl povedený odpal, první chycený luft, double či úspěšný oběh. Jeden moment ale převýšil všechny ostatní. Byl to první oběh v životě, který zaznamenal teprve čerstvě šestiletý Erik. Ta čirá radost v jeho očích je nad všechny medaile. Turnaj v Pardubicích se podařil. Náš tým rozhodně nebude v této soutěži hrát druhé housle. Dovedeme potrápit ty nejsilnější týmy a víme, v čem se můžeme zlepšovat. Těšíme se na další zápasy.Hláška dne: „Nevím, proč na mě ten kinedryl neučinkuje!“Takže: „Na metě a na kopci ….“

https://www.youtube.com/channel/UCA0hqnwVDQPC8qARzlDmDpw

Komentáře

Zanechte nám zpětnou vazbu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *