U8 – Stříbrný first cup

U8 – Stříbrný first cup

Stříbrný FirstCup 2020 u Praotců

V sobotu 27.6. se sešli v Roudnici nad Labem hráči a hráčky na turnaji kategorie U8 doplněné disciplínami Masters. Čekal nás s ohledem na vskutku letní počasí velice náročný, a jak se později ukázalo, i velmi napínavý program.

V prvním kole se střetli domácí Praotci s favoritem z Kladna. Domácí, nováčci v soutěži, se chvíli rozkoukávali, ale v druhé polovině utkání již dokázali dostat Miners svými odpaly pod tlak. Přesto jednoznačná výhra Kladna. Druhé utkání mezi Tempem a Eagles slibovalo napínavější podívanou. Oba týmy se prezentovaly krásnými zákroky v obraně a ukázaly i sílu na pálce. Po vyrovnaném průběhu výhra Tempa.

V druhém kole se spolu utkali všichni tradiční účastníci této soutěže. V dalším pražském derby se střetly týmy Sabatu a Tempa. Opět vyrovnaný průběh a opět těsná výhra Tempa. V druhém zápase byl tím šťastnějším výběr Eagles.

Třetí kolo bylo další sbírání zkušeností pro domácí, kteří i přes zisk výborných 12 bodů prohráli s Eagles. Na druhém hřišti proběhl zápas mezi Sabatem a Miners s překvapivě výraznou výhrou Kladna.

Další kolo nabídlo vyrovnaný (i výsledkově) zápas Tempa s Miners. Oba týmy předváděly parádní rozehry hlavně ze spojky a jisté chyty ze vzduchu. Druhý zápas mezi Praotci a Sabatem skončil pro domácí prohrou, ale výsledkově opět zlepšení.

V posledním kole základní části museli Miners pouze přihlížet zápasům, které rozhodovaly o jejich účasti ve finále. Opět se zlepšující Praotci nestačili na hráče Tempa, ale to pravé drama nabídlo druhé utkání mezi Sabatem a Eagles, kteří hráli o finále. Nejtěsnější výhra Sabatu znamenala, že se ve finále střetli Tempo s Miners a v utkání o 3. místo opět Sabat s Eagles.

V každém kole měl vždy jeden tým „volno“, a tak absolvoval soutěže Masters, kde se dokázali prosadit i domácí. Přestože všechny disciplíny skončily výhrou hráčů Tempa, hráči všech týmů předvedli vyrovnané výkony a o pořadí rozhodovaly centimetry či desetiny. Pouze vítězství v délce odpalu bylo naprosto jednoznačné.

V zápase o 3. místo se opakovala strhující bitva mezi Sabatem a Eagles. Eagles se v poslední směně podařilo vyrovnat, a tak se šlo do extra inningu. V něm oba týmy nastřílely 5 bodů a muselo se hrát dál. Eagles zaznamenali 2 oběhy a v obraně pod tlakem drželi vedení při 2 autech. Další parádní odpal však znamená výhru Sabatu. Jeden z rekordních zápasů v dané kategorii, přestože začal 15 minut před finále, poslední směnu mohli vidět všichni účastníci finále.

Finále dle očekávání začalo vyrovnaně, pak ale jedna nepovedená směna Tempa znamenala odskočení Kladna do více než 5 bodového vedení. Tempo zabralo na pálce a dostalo se na dostřel 5 bodů. V poslední směně ubránilo útok Miners a šlo s nadějí na vyrovnání do útoku. Při plných metách, stažených 2 bodech a 2 autech přichází odpal mezi trojku a spojku, která krásným skokem chytá míč ze vzduchu a ukončuje zápas.

Na turnaji byla vidět spousta skvělých, odvážných a jistých zákroků, dlouhých a tvrdých odpalů, parádní běh a několik náročných rozeher. Také jsme zároveň viděli děti, které sport baví a den strávený baseballem je pro ně radost. Velký dík patří do klubů trenérům a dále všem, kteří se na přípravě a hladkém průběhu turnaje podíleli.

AK

Pořadí:

  1. Miners Kladno
  2. Tempo Praha
  3. Sabat Praha
  4. Eagles Praha
  5. Praotci Roudnice n.L.

Masters:

Běh po metách

1. Eliška Kučerová Tempo 14:18s

2. Bruno Nabielec Tempo 14:28s

3. Sebastian Gieci Praotci 14:66s

Hod do dálky

1. Kryštof Babůrek Tempo 30,53m

2. Kateřina Hergetová Miners 30,30m

3. Johana Medřická Tempo 29,45m

Odpal

1. Kryštof Kotouček Tempo 43,80m

2. Hynek Méheš Eagles 29,45m

3. Goodwin Ryley Sabat 28,06m

Výsledky:

DomácíHostéVýsledek
DomácíHostéVýsledek
Praotci RoudniceMiners Kladno6:25
Tempo PrahaEagles Praha15:11
Sabat PrahaTempo Praha12:15
Miners KladnoEagles Praha12:17
Eagles PrahaPraotci Roudnice20:12
Miners KladnoSabat Praha18:11
Tempo PrahaMiners Kladno13:13
Sabat PrahaPraotci Roudnice15:09
Eagles PrahaSabat Praha13:14
Praotci RoudniceTempo Praha10:15DomácíHostéVýsledek
DomácíHostéVýsledek
Tempo PrahaMiners Kladno8:11
Sabat PrahaEagles Praha21:20