U9 – pohár Praotců Roudnice

U9 – pohár Praotců Roudnice

V sobotu 13.6 se v Roudnici konal první domácí turnaj našich nejmladších baseballistů a baseballistek. Byl to jejich celkově druhý zápasový den, kdy poprvé si zahráli na ostro na halovém turnaji v Liberci. Napětí se před začátkem dalo krájet, ale první zápas ukázal že se není čeho obávat.

Kategorie U9 hraje na malém hřišti, ve kterém je vymezený kruh pro nadhazovače, který však plní jen funkci polaře a nehází míče. Pálkaři páli ze stativu a je vymezena oblast za kterou musí míček doletět, jinak je foul ball. Pálkař má 3 pokusy na zdárný odpal, jinak je strikeout. Zápas trvá 40 minut + dohrávka a směny jsou bodově omezeny na 5 bodů/ inning.

Naši borci začali hned v prvním zápase, kdy se postavili týmu z Lobkovic, který je nováčkem v baseballové komunitě. Bohužel neměli dost hráčů, tak jim naši 2 borci museli vypomoct, za což jim všichni byli vděční. I přes počáteční napětí, se nevzdáváme a tento zápas končí 15:10 ve prospěch Praotců. Současně s tím se na druhém hřišti hraje zápas pražských Joudrs, kteří dorazili hned s dvěma týmy – Orange x Grey a vítězem se stal tým oranžových, také 15:10. Do druhého zápasu se naši borci přesouvají na druhé hřiště, kde čelí týmu Piranhas Beroun, který se jim bohužel nedaří porazit a prohrávají 15:5. Současně s tímto zápasem se hraje Joudrs Grey x Miners ze kterého s vítězstvím odchází Miners – 15:9. Ve třetím zápase měli Praotci volno, které využili na oběd a na hřišti se mezitím utkali Joudrs Orange s Miners, kde zvítězili Miners 20:7. Druhým duelem byly Lobkovice s Piranhas, kde se vítězem stali Piranhas těsně 15:13.

Další zápasy už byly postupové, podle výsledků ze skupin. Ve skupině A bylo pořadí následující – Miners, J. Orange, J. Grey. Skupina B skončila – Piranhas, Praotci, Lobkovice.

Na jednom hřisti se utkali Orange s Lobkovicemi s těsným výsledkem 16:15 pro Orange. Druhé hřiště patřilo Praotcům proti Grey s výsledkem 20:14 pro Praotce. Vítězové těchto zápasů se utkali s vítězi základních skupin, kde se rozhodlo o finalistech a semifinalistech. Hrálo se – Miners vs. Praotci, kde se našim bohužel nedařilo a prohrávají 20:8 a znamená to pro ně hru o třetí místo. Druhým zápasem byl Piranhas vs Orange těsně 14:12 pro Piraně.

V dalších hrách se již rozhodovalo o konečném pořadí turnaje, kdy o páté místo se utkali Lobkovice vs. Grey s výsledkem 25:25 tudíž nikdo z těchto dvou celků nemůže říct že byl poslední. Dalším utkáním byl boj Praotců vs. Orange, kdy naši bohužel na Pražáky nestačili a podléhají 10:15 a odváží si tak krásné čtvrté místo. Finálovým bojem byl Miners vs. Piranhas, kde si Miners jistým výsledkem 14:5 potvrzují vítězsví turnaje.

Každý tým si v závěru dne, přebírá pohár a něco na zub za snahu a vytrvalý boj. Pro všechny to byl jistě náročný den, protože se odehrálo velké množství zápasů a i přes počáteční obavy z počasí, nám sluníčko nedalo pokoj po celý den.

V závěru nezbývá jen poděkovat všem za účast a hezkou hru a budeme se těšit při dalším hezky baseballově prožitém dni v Roudnici n.L.